czwartek, 25 listopada 2010

Zmarł Peter "Sleazy" Christopherson


(27 II 1955 - 24 XI 2010)


Nie lubię takich dni, nie lubię takich wiadomości... Według informacji zamieszczonych na stronie Coil, Peter Christpherson zmarł w nocy z 23 na 24 listopada we śnie. Miał 55 lat. To On stworzył m.in. Throbbing Gristle, Psychic TV, Zos Kia, Coil czy The Threshold HouseBoys Choir, a ostatnio także SoiSong. Ponadto był twórcą kilkudziesięciu teledysków, współpracował m.in. z Ministry, Almondem, NIN, Rage Against the Machine, Sepulturą, Robertem Plantem i Yes.
Obok Storma Thorgersona i Aubreya 'Po' Powella, był jednym z twórców brytyjskiej agencji artystycznej Hipgnosis, która przygotowywała okładki albumów dla takich twórców i zespołów jak m.in Peter Garbriel Pink Floyd, AC/DC, Led Zeppelin, UFO czy Genesis. Lista Jego projektów, Jego albumów jest ogromna. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak wielka jest to strata.

1 komentarz:

  1. wielka szkoda, wielka strata. to tak jakby zmarł jeden z 'bitelsów' industrialu. ja dziś nawet nie jestem w stanie słuchać wszystkiego, co zrobił i zamknąłem się wyłącznie w dość spokojnym The Threshold HouseBoys Choir...

    OdpowiedzUsuń