piątek, 22 stycznia 2010

Sesja Extreme Agony i kilka nowinek
Projekt Extreme Agony w studiu! Powoli rozstawiamy sprzęt i najbliższe dni upłyną pod znakiem twórczej i mamy nadzieję, że także owocnej pracy. Mamy dużo pomysłów, siły i energii. Jesteśmy ciekawi efektów jakie powstaną. Szczerze... spodziewać można się wszystkiego. Chcemy przede wszystkim odciąć się od jakichkolwiek schematów. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli pochwalić się efektami i nikt nie będzie żałował, że tyle czasu trzeba było czekać na ten album.
Prawdopodobnie ze względów technicznych ulegnie też zmianie szata graficzna wydawnictwa.
Myślimy nad wydaniem specjalnej i bardzo limitowanej wersji albumu, z dołączoną płytą DVD zawierającą film Making of..., ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Póki co skupiamy się wyłącznie na muzyce.

A swoją drogą to zapowiada się bardzo dobry rok - przynajmej muzycznie. Lada dzień będzie nowa płyta Massive Attack, Sade, koncertowa Meshuggah, coverowy Peter Gabriel, VI część "Cover Version" Stevena Wilsona, w marcu Burzum, potem Anathema... no i w lutym KOLEJNA GENIALNA płyta zespołu Shearwater zatytułowana "The Golden Archipelago". Już słyszałem - FANTASTYCZNA! No i ta genialna okładka. Z tego co wiem to trwają też pracę nad specjalną wersją ostatniej płyty Insomnii. Ma to być dwudyskowa (CD+DVD) edycja albumu "Winterchant". Dodatkowy dysk zawierać ma teledysk, który kręciliśmy na początku stycznia br., galerię zdjęć autorstwa mojego oraz mojej żony (część zdjęć znajduje się na stronie projektu: www.insomnia.dl.pl), tepety, historię powstania Insomnii, dyskografię, etc. Płytkę tradycyjnie wyda Larch Records, ale dystrybuowana będzie prawdopodobnie tylko przez stronę artysty. Być może będzie kilka (naprawdę kilka) egzemplarzy do nabycia u wydawcy.

I jeszcze jedna, aczkolwiek na razie bardzo skromna informacja. W tym roku mija 5 lat od powołania do życia projektu Insomnia oraz wydania pierwszej płyty pod tym szyldem - "Weird Dreams". Pamiętam jak dziś ten upalny dzień! Płyta, choć raz w 2007 roku była wznawiana od dłuższego czasu jest niedostępna. W związku z tym latem br. (lipiec-wrzesień) ukaże się reedycja tego wydawnictwa. Prosimy na razie nie pytać o szczegóły i możliwość zamówienia. Jedno jest pewne - kto będzie chciał ten na pewno się załapie. Bliżej lata na pewno pojawi się więcej szczegółów; także na stronach Adama i Larch Records.

Najlepsze życzenia!
Łukasz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz